Zajęcia dodatkowe z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych

Nasza szkoła od września 2017 r. uczestniczy w Projekcie Unijnym "Dotknij nauki". W ramach projektu utworzone zostały 3 grupy uczniów. Dla tych grup prowadzone są zajęcia:
1. Laboratorium młodego badacza
2. Matematyka praktyczna
3. Biologia/przyroda doświadczalna
4. Tajemnice Ziemii
5. Projekt edukacyjny

Zajęcia na w/w przedmiotach prowadzone są metodami aktywnymi. Uczniowie wykonują różnorodne doswiadczenia poszerzające wiedzę z przyrody, biologii, chemii, matematyki i fizyki. Wykonują również prace projektowe związane z tematyką zajęć.

Poniżej fotorelacja z niektórych zajęć.

W ramach zajęć projektu "Dotknij nauki" uczniowie przypomnieli sobie składniki pokarmowe oraz ich właściwości. Przy pomocy prostych doświadczeń sprawdzili w jakich produktach możemy spotkać skrobię, co niszczy białko oraz wykonali "chemiczne jojo".

• Przyr (1)
  • Przyr (10)
  • Przyr (11)
  • Przyr (2)
  • Przyr (3)
  • Przyr (4)
  • Przyr (5)
  • Przyr (6)
  • Przyr (7)
  • Przyr (8)
  • Przyr (9)

Dlaczego atrament w ciepłej wodzie znika? Odpowiedź na to pytanie poznali uczestnicy zajęć z Biologii Doświadczalnej.
Tym razem uczniowie rozmawiali o wodzie. Dowiedzieli się od czego zależy rozpuszczalność substancji
oraz dlaczego kropelki wody mogą utrzymywać się na powierzchni monety. Dodatkową atrakcją były bańki mydlane ;)

• Biol (1)
  • Biol (2)
  • Biol (3)
  • Biol (4)
  • Biol (5)
  • Biol (6)

Kolejne zajęcia Laboratorium młodego badacza dotyczyły kolejnego żywiołu - wody.
Uczniowie sprawdzali umiejętności w strzelaniu ze strzykawek z wodą i plasteliną.
Skonstruowali rakietę na gaz i wodę oraz przekonali się dlaczego ciało pływa w wodzie.

• Lab2 (1)
  • Lab2 (10)
  • Lab2 (11)
  • Lab2 (12)
  • Lab2 (13)
  • Lab2 (14)
  • Lab2 (15)
  • Lab2 (16)
  • Lab2 (17)
  • Lab2 (18)
  • Lab2 (2)
  • Lab2 (3)
  • Lab2 (4)
  • Lab2 (5)
  • Lab2 (6)
  • Lab2 (7)
  • Lab2 (8)
  • Lab2 (9)

Zajęcia Laboratorium młodego badacza dotyczyły "eksperymentów w dobrej atmosferze".
Uczniowie w sposób praktyczny podeszli do tematu powietrza i dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy.

• Lab1 (1)
  • Lab1 (10)
  • Lab1 (11)
  • Lab1 (12)
  • Lab1 (2)
  • Lab1 (3)
  • Lab1 (4)
  • Lab1 (5)
  • Lab1 (6)
  • Lab1 (7)
  • Lab1 (8)
  • Lab1 (9)

Na zajęciach z matematyki praktycznej uczniowie robili pomiary i wykonywali obliczenia.
Wszystko po to, aby dowiedzieć się ile waży powietrze znajdujące się w sali. Niektórzy byli zaskoczeni wynikami.
Jednak wszystkim zajęcia i taka forma zdobywania wiedzy bardzo się spodobały

• Mat(1)
  • Mat(2)